WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

GUZIKOWIEC ZACHODNI - Cephalanthus occidentalis


Kwitnący krzew guzikowca zachodniego Krzew pochodzący z Ameryki Północnej.Rośnie w USA i Kanadzie na podmokłych, bagiennych glebach torfowych.Jest to urokliwy i ciekawy krzew o kulistym pokroju, dorastający w Polsce do 2 metrów wysokości.

Guzikowiec zachodni Młode pędy guzikowca są czerwonawe i cienkie.Liście są jajowate, całobrzegie, błyszczące, opadające na zimę.Niezwykłą cechą tej rośliny są główkowate kwiatostany średnicy do 3 cm, pojawiające się pod koniec lipca na długich szypółkach.Kwiatostany te składają się z drobnych kremowobiałych, pachnących, kwiatków.

Kwiat guzikowca zachodniego w kształcie pomponika Doskonale nadają się do bukietów i innych kompozycji kwiatowych.Jesienią krzew pięknie zdobią drobne bordowobrązowe owoce, zebrane w kuliste owocostany.Pomponikowaty, oryginalny wygląd kwiatów w połączeniu z kulistym pokrojem krzewu, czyni z tej rośliny okaz wart posiadania.

Kuliste owocostany guzikowca zachodniego jesienią
Krzew dobrze rośnie na wilgotnej, gliniasto piaszczystej glebie.Najlepiej czuje się w pobliżu zbiorników wodnych i na stanowiskach słonecznych.Jest rośliną miododajną, cenną dla pszczelarstwa.Odporny na mróz.Strefa mrozoodporności 5b - 7b.