WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

GOLTERIA ROZESŁANA - Gaultheria procumbens


Zimozielona krzewinka o skórzstych listkach Zimozielona, niska (około 15 cm wysokości) krzewinka o ścielących się po ziemi zielonych pędach, zimą lekko bordowych, skórzastych listkach. Kwitnie bardzo długo - od maja do końca sierpnia.

golteria rozesłana Kwiaty dzbankowate, białe lub jasnoróżowe. Bardzo dekoracyjna, szczególnie jesienią i zimą ze względu na błyszczące, ciemnozielone liście i obfitość czerwonych błyszczących owoców, utrzymujących się aż do wiosny. Owoce jak i inne części rośliny po roztarciu pachną przyjemnie kamforą.

Błyszczące czerwone owoce Gatunek okrywowy na stanowiskach półcienistych, wilgotnych i torfowych.Dobrze rośnie na każdym stanowisku byleby gleba była kwaśna i próchniczna. Ponieważ rozrasta się (i rozmnaża) dzięki podziemnym rozłogom, próchniczna (torfowa) gleba to ułatwia. Mrozoodporna. Bardzo dobra roślina okrywowa. Dobrze rośnie zarówno w słońcu jak i w cieniu.Nie wymaga regularnego cięcia.Jednakże stare wybujałe pędy silnie przycinamy pod koniec zimy lub wczesną wiosną.Pobudzi to rozwój nowych pędów z ich podstawy.