WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

DEREŃ PAGODOWY - Cornus controversa

Kwiaty derenia pagodowego Dereń pagodowy to bardzo dekoracyjny gatunek z Dalekiego Wschodu. W swojej ojczyźnie dorasta do 20 metrów wysokości, u nas jest wysokim krzewem lub małym drzewem o wzniesionym pokroju i poziomo rozpostartych gałęziach.

dereń japoński W Polsce rzadko spotykany, chociaż uprawa w naszych warunkach klimatycznych jest możliwa. Liście owalne, naprzemianległe z wierzchu lśniąco zielone a od spodu szare. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowoczerwony kolor.

Owoce derenia pagodowego Wczesnym latem pojawiają się duże, szerokie i płaskie baldachogrona drobnych kremowych kwiatów a jesienią kuliste niebiesko-czarne owoce. Nadaje się na reprezentacyjne miejsce w naszym ogrodzie.

dereń pagodowy
Nie jest wymagający co do gleby. Praktycznie może rosnąć na każdej lekkiej, świeżej i lekko wilgotnej glebie. Stanowisko powinno być słoneczne i osłonięte od wiatrów. W młodości jest dosyć wrażliwy na mrozy, dlatego młode egzemplarze warto na zimę okryć, starsze są mrozoodporne.Nie wymaga regularnego cięcia, oprócz sporadycznego przycinania gałęzi pod koniec zimy. Strefa mrozoodporności 7b - 6b.