WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

BERBERYS THUNBERGA CZERWONOLISTNY
Berberis thunbergii atropurpurea

Krzew berberysu thunberga czerwonolistnego Niewielki krzew ciernisty, dorastający do wysokości 1,5 m, o łukowato wygiętych gałązkach. Jego ojczyzną jest Japonia. Jest najbardziej cenionym niskim gatunkiem berberysu.

berberys czerwonolistny Liście łopatkowe,stale purpurowoczerwone , przebarwiające się jesienią na karmazynowy kolor, opada na zimę.Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty żółte, zewnątrz zaczerwienione.

Owoce berberysu thunberga czerwonolistnego Owoce czerwone, eliptyczne, długo wiszą na pędach po opadnięciu liści. Często pozostają na krzewie przez całą zimę, efektownie kontrastując z bielą śniegu. Doskonale wygląda pojedynczo i w małych grupach z drzewami i krzewami iglastymi, oraz na skalniakach.

Ulistnienie berberysu thunberga czerwonolistnego
Można z niego tworzyć niskie swobodnie rosnące i formowalne żywopłoty, szpalery oraz nadaje się do różnorodnych grupowych zestawień kolorystycznych. Jest krzewem miododajnym. Rośnie na każdej glebie, chociaż lepiej udaje się na glebach lekkich, przepuszczalnych. Przycinamy lekko pod koniec zimy lub na poczštku wiosny. Stare i mało żywotne pędy ścinamy tuż nad ziemią lub do poziomu zdrowych głównych pędów.