WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

BERBERYS THUNBERGA - Berberis thunbergii


Krzew berberysu thunberga latem Krzew pochodzi z Japoni. Wyrasta do dwóch metrów wysokości. Jest jednym z najpiękniejszych krzewów ozdobnych o niezwykle intensywnym przebarwieniu liści jesienią. Liście łopatkowe, jasnozielone, często czerwonawe , wspaniale przebarwiające się jesienią na kolor pomarańczowy i szkarłatny.

berberys thunberga Kwiaty brązowo żółte, pojedyncze (lub po kilka) zwisające z poziomo ustawionych gałązek. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Owoce szkarłatne, eliptyczne, długo wiszą na pędach po opadnięciu liści.

Owoce berberysu thunberga jesienią
Często pozostają na krzewie przez całą zimę, efektownie kontrastując z bielą śniegu.Doskonale wygląda pojedynczo i w małych grupach z drzewami i krzewami iglastymi, oraz na skalniakach. Można z niego tworzyć niskie swobodnie rosnące lub formowalne żywopłoty oraz szpalery. Jest krzewem miododajnym.

Krzew berberysu thunberga po jesiennym przebarwieniu
Lubi glebę o odczynie lekko kwaśnym, umiarkowanie wilgotną. Nie jest wymagający co do stanowiska. Jest mało podatny na choroby i szkodniki, znosi lekkie zasolenie gleby i zanieczyszczenie powietrza. Nie cierpi od rdzy zbożowej. W bardzo mroźne zimy może przemarzać, lecz szybko regeneruje powstałe ubytki. Zalecana uprawa w strefach 5-8. Krzew będzie się zagęszczał jeśli raz w roku przeprowadzimy cięcie formujące-skrócimy wszystkie najmłodsze pędy.Pod koniec zimy lub na poczštku wiosny, stare i mało żywotne pędy ścinamy tuż nad ziemią lub do poziomu zdrowych głównych pędów.