WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

BERBERYS JULIANNY - Berberis julianae


Krzew berberysu Julianny latem Krzew o wyprostowanym pokroju, zielony przez cały rok, dorastający do wysokości 1,5 metra. Liście, sztywne, skórzaste, błyszczące, lancetowatego kształtu, 4-8 cm długości, ciemnozielone z licznymi kolczastymi ząbkami. Pędy pokryte ostrymi trójdzielnymi cierniami długości 3-4 cm.

berberys julianny Kwiaty duże, średnicy do 1 cm, żółte, pachnące, w pęczkach. Kwitnie w maju i czerwcu. Owoce ciemnogranatowe, pokryte białym nalotem. Pochodzi ze środkowych Chin.

Kwiaty i liście berberysu Julianny
Toleruje gleby umiarkowanie suche do wilgotnych, kwaśne do alkalicznych. Udaje się więc na każdej glebie. Nie jest wymagający co do stanowiska, chociaż najlepiej rośnie w miejscu słonecznym. Powinien być sadzony w miejscach osłoniętych od wiatru.

Krzew z zawiązkami owoców Polecany do ogrodów, parków i do założeń miejskich. Można z niego też tworzyć niskie, swobodnie rosnące lub formowalne żywopłoty oraz szpalery. Z uwagi na ciernie, nie należy go sadzić w pobliżu placu zabaw dla dzieci.Wymaga słabego cięcia.Jednak zbyt gęste krzewy, tniemy po przekwitnieciu kwiatów.Stare i mało zywotne pędy ścinamy tuż nad ziemią lub do poziomu zdrowych głównych pędów. Z zimozielonych berberysów najbardziej mrozoodporny, ale w ostre zimy może przemarzać. Zalecana uprawa w strefach 6-8.