WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

AZALIA DAHURSKA - Rhododendron dauricum


kwitnaca azalia daurska Krzew do 1,5 m wysokości, szeroki, o cienkich wyprostowanych, owłosionych pędach. Pochodzi z północno-wschodniej wschodniej Azji. Liście eliptyczne, częściowo zimozielone, opadające jesienią lub wiosną, po roztarciu przyjemnie pachnie. Kwitnie bardzo wcześnie, już w marcu na długo przed rozwojem liści. Kwiaty jasnoróżowe lub liliowe.

azalia dahurska Azalia dahurska lubi ziemię luźną, przewiewną, bogatą w humus i kwaśną (pH 5-6). Nie znosi w glebie wapnia. Nie może być to ciężka glina lub piasek. Dodanie torfu, przegniłej ściółki czy kompostu korowego może poprawić niekorzystne dla roślin warunki. Na kilka tygodni przed posadzeniem trzeba więc ziemię przygotować przez wymieszanie istniejącego podłoża z dużą ilością torfu i kompostu korowego, co pozwoli uzyskać odpowiednią kwasowość.

Kwitnšcy krzew azalii daurskiej W przypadku gdy gleba jest mocno nasycona wodą lub jest zalewana, należy wykonać drenowanie. Azalie mają bardzo płytki system korzeniowy. Korzenie są bardzo wrażliwe na przesychanie wierzchniej warstwy gleby, dlatego po posadzeniu powinno się je przykryć 10-15 cm warstwą kompostu korowego lub ściółki iglastej i regularnie podlewać. Odpowiednim stanowiskiem dla azalii jest półcień i miejsce osłonięte od wiatrów. Mogą być posadzone pod starszymi drzewami, przez które przenikają promienie słoneczne. Bardzo wytrzymałe krzewy na niskie temperatury, odporniejsze od różaneczników.Nie wymaga regularnego cięcia, ale nalezy usuwać przekwitłe kwiatostany za pomocą pociągnięcia w bok, aby rośliny nie wydatkowały energii na wykształcenie owoców.