WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

ARALIA CHIŃSKA - Aralia chinensis


Krzew arali chińskiej latem

Krzew lub niewysokie drzewo, o pniu i gałęziach ciernistych, dorastające do 5 m. Liście aralii są imponujące - ponad metrowe, podwójnie lub potrójnie pierzaste, o długich ogonkach i horyzontalnie ułożone w parasolowate formy.

aralia chińska

Z kątów liści wyrastają długie, ostre kolce. W drugiej połowie lata i jesienią na roślinie pojawiają się ogromne z daleka widoczne wiechy białych, drobnych kwiatów, które przyciągają mnóstwo pszczół i innych owadów, ponieważ o tej porze roku niewiele drzew już kwitnie.

Ogromnej wielkości wiecha białych kwiatów

Wtedy właśnie drzewa te wyglądają najpiękniej, ich liście przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Aralia wyjątkowo malowniczo prezentuje się nad zbiornikami wodnymi w ogrodzie. Jest rozłożysta, więc potrzebuje sporo miejsca, zwłaszcza, że w pierwszych latach po posadzeniu przyrasta rocznie o 1-2 metry.

Liście arali chińskiej po jesiennym przebarwieniu


Wymaga żyznej, lekkiej, świeżej gleby i dużo miejsca, gdyż z wiekiem się rozrasta. Cierpi od póżnych przymrozków, które mogą uszkodzić młode pędy . Należy więc sadzić w miejscach osłoniętych od wiatrów i na zimę młode rośliny okrywać.Nie wymaga regularnego cięcia, chociaż krzew ten ma tendencję do rozprzestrzeniania się.Jeśli do tego dojdzie, wiosną wycinamy przy samej ziemi zbędne pędy